Wakacje

ODPOCZYNEK NIEJEDNO MA IMIĘ

Budzić się ze wschodem słońca, biegać boso po trawie, wybierać się na górskie wycieczki, pływać w jeziorze, przyrządzać kolacje na ognisku, zasypiać pod namiotem. Lato ma swoje prawa. Dobra wiadomość? Właśnie znów jest przed nami, a piękna pogoda wynagradza wszystkie niedogodności z lat poprzednich. Jak dobrze to wykorzystać i o czym warto pamiętać planując odpoczynek? Podpowiadamy!

Po pierwsze: nieważne gdzie – ważne z kim?

Tak, choć umówmy się – to jeszcze nie wszystko. Warto dodać – ważne jeszcze, jak się przygotujemy. O czym warto pamiętać? O tym, że siła tkwi…w detalach. Wszystko jednak zależy od tego, gdzie się wybieramy i czy jest to urlop z dziećmi, czy też bez. Ale po kolei.

 

Plaża. Miejsce, które ma to „coś”?

O tym, że plaża to wymarzone miejsce letnich wojaży wspominać nie trzeba. Szczególnie jeśli wybieramy się na wypoczynek z grupą sprawdzonych przyjaciół. Wakacje z dzieckiem powinny również być dla wszystkich przyjemnością, ale tu….często rzeczywistość skrzeczy. Bo wakacje z dzieckiem to czas powtarzania jak mantry „tylko spokojnie”. Na szczęście na wszystko można znaleźć sposób.

Pierwszy z nich? Dmuchane zwierzaki, pełniące funkcje materacy czy kół do pływania! Brzmi bajkowo? Tak! Bajkowa jest również zabawa z nimi! To prawdziwe pole do popisu dla wyobraźni dziecka! Krokodyl, flaming, jednorożec, a może łabędź? W Dealz możliwości nie brakuje, a każda z dmuchanych zabawek kosztuje jedyne 5 zł. To, którą zabierzecie ze sobą w podróż zależy tylko od Was! I choć są to produkty, które uwielbiają dzieci, to namawiamy do tego, aby dorośli również nie zapomnieli o swoim wewnętrznym dziecku…szczególnie w trakcie letniego odpoczynku!

 

Bezpieczeństwo – brzmi nudno? Niekoniecznie!

Bezpieczeństwo. Rzecz podstawowa? Tak, ale często zapominana. I nie tylko mowa tu o skórze, która podczas gorących miesięcy narażona jest na szkodliwe czynniki UVA, ale również o drobnych gadżetach, które zabieramy ze sobą na wakacje, jak na przykład klucze czy telefon. W pierwszym przypadku rozwiązanie jest proste – olejki i kremy do opalania. Fakt – dostępne są one niemal wszędzie, ale nie wszędzie dostępne są w dobrej cenie. W Dealz olejki i kremy o zapachu Malibu otrzymacie w cenie 5 zł!

 

A co z gadżetami?

Na to również mamy swój oryginalny sposób. Jaki? Etui do ukrycia telefonu i innych gadżetów… w kształcie olejku do opalania! Sprytne? Naszym zdaniem bardzo! Zobaczcie tylko zdjęcie albo…przyjdźcie do sklepu i przekonajcie się sami!

 

A może hotel pod gołym niebem?

Namiot – dla jednych wyjazd ekstremalny, dla drugich zupełnie naturalny sposób na spędzenie czasu wolnego. Pytanie – czy może być on przyjemnością? Może! Zalety? Tańsze wakacje, bliskość natury, możliwość szybkiego zmieniania lokum. To tylko niektóre z nich. Co trzeba zabrać oprócz namiotu, dobrej pogody i uśmiechu? Do niezbędnych zaliczyć można scyzoryk wielofunkcyjny, kubki do napojów, czy chociażby elastyczną linę z karabinkiem (w Dealz wszystkie te produkty dostępne są za 5zł). Przydać mogą się również chusteczki nawilżone, preparat na komary, czy ręcznik szybkoschnący. Nie da się ukryć, że wyjazd pod namiot z pewnością wymaga większego planowania, ale jeśli tylko zajmiemy się tym odpowiednio wcześniej, to nic nie powinno nas zaskoczyć, a wspomnienia pozostaną naprawdę na długo!

 

Nie namiot, a lazur morza pod skrzydłami samolotu?

Jeśli planujemy dalszy wyjazd, to bez względu na kierunek powinniśmy pamiętać o jednym. Nie dać się zaskoczyć. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić? Niekoniecznie. Są takie rzeczy, które powtarzają się przy każdej podróży samolotem, a o których wciąż zdarza nam się zapominać. Zapytacie – jakie? Waga bagażu, niedozwolona ilość płynów/kosmetyków, czy chociażby wygoda. Aby sprawdzić ilość zabranych ze sobą kg wystarczy zaopatrzyć się w wagę podróżną, a tę dostaniecie w Dealz za 5 zł. Jeśli mamy ze sobą ulubione kosmetyki, które koniecznie chcemy mieć na pokładzie, to warto przelać je do odpowiednich butelek. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nikt nie poprosi nas o ich wyrzucenie przed wejściem na pokład. Buteleczki również z łatwością można kupić w Dealz (5 sztuk – 5 zł).

 

I w końcu komfort – w podróży najważniejszy. Szczególnie w długiej podróży.

Nie możemy zmienić siedzeń w samolocie, ale możemy sprawić, że siedzenie w nich będzie znacznie bardziej komfortowe. A do tego przydadzą się chociażby podróżne poduszki pod głowę, które w Dealz dostepne są w cenie 5 zł.

Jak widać – bez względu na to, co planujemy robić podczas odpoczynku, detale o których wspominaliśmy mają ogromne znaczenie. Na szczęście większość z nich jest łatwo dostępna, a przy tym dostać je można w dobrej cenie. Zaplanujcie wszystko odpowiednio wcześniej, spakujcie ze sobą odrobinę uśmiechu i dajcie porwać się relaksowi, który jeśli będzie Was zaskakiwał to tylko pozytywnie!